O MNIE

 

Fotografia profesjonalna jest moim hobby od wielu lat. Jest ona zarówno pasją jak i możliwością zatrzymania w kadrze jednej chwili – szczęścia, radości czasem też smutku …, jednym słowem tego co tak trudno nam opisać czasem słowami. Za pomocą martwego, bezdusznego sprzętu fotograficznego staram się opisać historię oddającą pewien szczególny dla nas moment do którego możemy w każdej chwili powrócić i poczuć choćby namiastkę tej pasji, namiętności i czaru. Dzięki temu dwuwymiarowy, kolorowy obraz nabiera realnych, wręcz namacalnych przeżyć.

Praca z ludźmi jest dla mnie przyjemnością, dlatego nie traktuje jej jako kolejnego zlecenia tylko jak wyjątkową przygodę – każdy jest niepowtarzalny, nie ma dwóch identycznych chwil, dlatego tak ważne dla mnie jest zachowanie ich w Waszej pamięci.

Fotografuję lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon wraz z zestawem obiektywów i licznych akcesorii. Mówi się ze to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf, ale dobre zdjęcie to mieszanka umiejętności fotografa i możliwości jego aparatu. Moje możliwości zaprezentowałem w GALERII lub na BLOGU, gdzie serdecznie zapraszam.

Daniel Żyliński
FOTOGRAF – GRAFIK